Oost-Indische kers lage mix
Rijkbloeiende zomerplant voor perken, bloembakken, potten en hanging baskets. Hoogte 30 cm.
Zaaien: Volle grond: april tot mei
Kiemen: 10 tot 14 dagen bij 15° C
Kweken: verspenen als ze te dicht op elkaar staan. Planten vanaf mei
Afstand: 30 x 40 cm
Bloei: juli tot oktober
Standplaats
De Oost-Indische kers stelt geen eisen aan de bodem. Ze groeit op elke tuinbodem, houdt echter van een zandige grond, die niet bemest hoeft te worden. Stuwvocht mag niet ontstaan. Ze groeit in de volle zon, halfschaduw en zelfs aan de noordkant. In de biologische landbouw wordt de plant gebruikt om luizen te vangen en wordt daarom ook graag onder bessenstruiken en fruitbomen geplant.
Zaaien
2-3 korrels in een kleine pot leggen, of beter vanaf april-mei direct in de volle grond zaaien. In dubbele zaaddikte met aarde bedekken, aanduwen en vochtig houden. In het beginstadium letten op aardvlooien.
Verzorging
Vooral bij het planten in het tuinperk is bemesten en water geven, maar matig noodzakelijk. De planten ontwikkelen dan vooral bladeren en geen bloemen. Uitgebloeide bloemen moeten regelmatig verwijderd worden, zodat de bloei tot de vorst voortgezet kan worden.
Tip
De bloemknoppen zijn geschikt voor de productie van kappertjes en jonge bladeren kunnen als salade worden gegeten.