Witte Kool Gunma
uitzaaiing
begin februari tot juni, vensterbank, broeibak
Kieming
10-14 dagen bij een temperatuur van 16-20°C
teelt
april tot eind juni in de volle grond planten
afstand
40 x 50 cm
oogst
begin juni tot november
‚Gunma‘ F1-hybride is een 1,5 – 2 kg zware, platronde witte kool. De bladeren van deze vroeg rijpende, luchtig gevulde witte kool zijn ideaal om gekookt te eten als eerste lekkere groente van het seizoen. Het zoet, pittig aroma komt ook heel goed in frisse salades uit de verf. Het gehalte aan mineralen, vitamines en gezondheidsbevorderende secundaire stoffen is bij witte kool bijzonder hoog. Als de koolzaden in een afstand van 14 dagen worden uitgezaaid (vanaf begin juni), wordt de oogsttijd verlengd.
Standplaats
Witte kool gedijt in de volle zon en geeft de voorkeur aan een humeuze, voedselrijke en vochtige bodem. Voordelig zijn een hoge kleigehalte en een zonnige standplaats.
Tips
Voor een ‘cole slaw’ kunt u de kool in fijne strepen snijden, met een beetje citroensap kruiden en naargelang van smaak zoete room, crème fraiche of yoghurt doormengen.